hľadať

Zaujalo nás


viac  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Maľovať na hodváb je ako pracovať so živým organizmom

dátum pridania: 15.06.18-09:08

Diela Eleny Marchallé sú tvorené v spolupráci s energiami hodvábu a často sú ozvláštnené symbolmi a mandalami, ktoré odovzdávajú rôzne posolstvá.

Elena Marchallé sa od malička zaoberala tvorivými ručnými prácami. Rada háčkovala, plietla, vyšívala aj šila. Roky bola zamestnaná v štátnej správe, ale rizikové tehotenstvo ju pred 6 rokmi prinútilo ostať nečinne doma niekoľko mesiacov. Vtedy objavila maľovanie na hodváb a úplne ju to pohltilo.

Najprv skúšala maľovať s pomôckami z bežných predajní pre tvorivých majstrov, neskôr však zistila, že lepšie výsledky dosiahne s farbami pre profesionálov a kvalitným hodvábom dovážaným priamo z Číny. Objavila novú techniku maľovania bez kontúr a dodnes experimentuje s jej možnosťami. Vylepšila tiež svoju technológiu fixácie farieb profesionálnou pieckou na hodváb. Vyhľadala odborníkov, ktorí jej prezradili tajomstvá, o ktorých sa nikde na internete nepísalo. Medzitým už začala znovu pracovať v pôvodnom zamestnaní, cez deň v úrade, v noci v malom ateliéri v záhradnom domčeku.

Po čase, v stave úplného vyčerpania organizmu, si uvedomila, že dve práce naraz sa robiť nedajú a tak podala výpoveď a začala sa venovať maľovaniu hodvábnych obrazov, šálov, vankúšov, šiat a blúzok naplno. Každý kus z jej ateliéru je originál, nenapodobiteľný a jedinečný exemplár.

Dnes má zaregistrovanú svoju značku a logo, jej predajná Galéria s názvom Marchallé v Seredi oslávi 2. Výročie a svoje diela ponúka aj na vlastnom e-shope. V tomto roku bola pozvaná na medzinárodné súťaže a výstavy obrazov v Taliansku a Švajčiarsku, ale aj expozície v Bratislave a v Prahe. Na jeseň chystá prvú účasť na módnej prehliadke v Trenčianskych Tepliciach. „Rok 2015 mi priniesol veľa prekvapivých úspechov. Mám pocit, že je to signál, že som si svoju cestu zvolila správne,“ hovorí mladá umelkyňa, „Každý deň sa teším na svoju prácu a na to, aké výzvy ma ešte čakajú.“

Marchallé - ručne maľovaný hodváb

Kontaktná osoba: PhDr. Elena Rutová

Cukrovarská 4475/1C, 926 01 Sereď

Tel.: 0948 091 718

E-mail: obchod@marchalle.sk


www.marchalle.sk

Nájdete nás aj na Facebooku:
 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!