hľadať

Zaujalo nás


viac  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Mladá rodina nechcela žiť v meste, vďaka ekonomickej stavbe si splnila sen o vlastnom dome s veľkou záhradou

dátum pridania: 12.11.18-16:41

Manželia s tromi deťmi z Prešovska si nechali postaviť jeden z predávaných typových domov. Ich snom bola veľká záhrada a dostatok priestoru pre všetkých členov domácnosti. Individuálne zmeny v projekte zdarma a bez nutnosti vlastných úspor na zahájenie stavby- to boli podľa rodiny Bačíkových hlavné benefity stavby na kľúč od EKONOMICKÝCH STAVIEB.

 

Čo vás viedlo k rozhodnutiu zaobstarať si rodinný domček?

Naše pôvodné bývanie bolo u rodičov. Kým sme mali dve deti, tak to ešte šlo nejako zvládnuť. S príchodom tretieho bábätka sa ale situácia v dobe u rodičov stala neúnosnou. S manželom sme to prebrali a rodičom oznámili naše rozhodnutie odsťahovať sa.

 ekonomické stavby - rodinný dom

Takže hlavným impulzom bol príchod nového potomka?

Hoci sme o byte vlastne ani neuvažovali, myšlienka na vlastný dom prišla, až keď sme získali pozemok. Ten sme dostali od rodičov, ktorí nás chceli mať jednak blízko a jednak vedeli, že sme zvyknutí celý doterajší život byť na vidieku a mestské prostredie nás nikdy nelákalo.

 ekonomické stavby - rodinný dom

Uvažovali ste aj o stavbe svojpomocne?

Zažila som to ako dieťa a viem, ako je to na zdĺhavý a náročný proces. Rovno sme hľadali niekoho, kto by nám postavil stavbu na kľúč. Najskôr sme si mysleli, že by sme v niektorých fázach mohli tiež priložiť ruku k dielu, ale to sa potom ukázalo ako mylná predstava.

 ekonomické stavby - rodinný dom

Ako to?

Hlavne kvôli nedostatku času. A navyše nie sme s manželom ani žiadni veľkí odborníci. Na stavbu sme sa chodievali pravidelne pozerať a kontrolovať ju a hlavne sa tešiť z toho, ako nám rastie pred očami. Sami by sme o takomto čase boli ešte len niekde pri základovej doske /smiech/.

 ekonomické stavby - rodinný domekonomické stavby - rodinný dom

Podľa čoho ste vyberali stavebnú firmu?

Najskôr sme si na internete urobili taký vlastný prieskum. Pozerali sme sa hlavne na referencie, ale aj na to, aké doplnkové služby jednotlivé firmy ponúkajú. To bolo asi to, čo spolu s pomocou financovania stavby rozhodlo. Voľba padla nakoniec na Ekonomické stavby. Tie nás presvedčili jednak cenou a jednak širokou ponukou služieb.

 ekonomické stavby - rodinný dom

Čo nasledovalo potom, mali ste jasnú predstavu, ako má dom vyzerať?

Išli sme s nimi na dve stretnutia a navštívili sme aj referenčnú stavbu. Zo začiatku sme nemali žiadnu konkrétnu predstavu. Manažérka projektu, ktorú sme dostali, nám pomohla nás nasmerovať. Zvolili sme si typový dom a oni potom navrhli drobné zmeny podľa nás. Vybavili za nás aj všetku administratívu vrátane stavebného povolenia, prípojok, ale aj stavebný dozor," opisuje veselo výber firmy otecko s tým, že na to ako stavba rástla, sa chodili pravidelne pozerať. A po ôsmich mesiacoch už bolo všetko hotové.

 ekonomické stavby - rodinný dom

ekonomické stavby - rodinný dom

Pozemok ste dostali od rodičov, ako ste ale riešili financovanie stavby, mali ste vlastné úspory?

Financovanie stavby riešili kombináciou vlastných úspor, hypotéky a úverového programu. Stavebná firma za nás vybavila dokonca aj príspevok zo štátnej pomoci pre mladé rodiny. Sympatické bolo aj to, že s nami akékoľvek zmeny v rozpočte konzultovali, nič nebolo bez nášho výslovného súhlasu.

 ekonomické stavby - rodinný dom

Naplnili sa vaše očakávania? Ste s výsledkom spokojní?

Chceli sme hlavne, aby naše dve staršie dcéry mali vlastnú izbu a my s manželom konečne tiež trochu súkromia. Navyše vlastný rodinný dom bol vždy naším snom, ktorý sme si teraz konečne splnili. Prinieslo nám to voľnosť vo vedení domácnosti. Život v novom dome sa nám veľmi páči. Sú tu niektoré drobnosti, ktoré by išli zmeniť, ale sú to len maličkosti.

 

Ekonomické stavby

online objednávka katalógu tu:

Ekonomické stavby Nitra

Pohranická ulica 391,
951 01 Štitáre

Tel.č.: +421 37 655 99 11, +421 903 571 471
E-mail: mail@ekonomicke-stavby.sk

www.ekonomicke-stavby.sk

 

Nájdete nás na Facebooku:
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!