PARK SNOW Donovaly - veľký park ešte väčších snov

dátum: 07.02.23-10:21

Hľadáte miesto kde sa môžete baviť po celý rok? Vyskúšajte Park Snow Donovaly. V zime sa Park Snow Donovaly zmení na zimné stredisko, ktoré si zamilujú nielen lyžiari a snowboardinsti, ale aj všetci, ktorí sa radi bavia vonku v zimnom období. A keď sa snehom zakončené vrcholy rozplynú do tečúcich riek a sviežich údolí, Park Snow Donovaly sa premení na letné ihrisko pre milovníkov prírody, ktorí milujú turistiku i letné športy. Tešíme sa na Vás.

donovaly mapa

Lyžiarske stredisko PARK SNOW Donovaly

Vynikajúce lyžiarske podmienky so skvelými traťami pre slalom, zjazd, bežkovanie, alebo čoraz atraktívnejší snowboarding. Lyžiarske trate v nadmorskej výške až 1361 m s celkovou dĺžkou 11 km sú technicky zasnežované a vždy perfektne upravené pre lyžiarov všetkých vekových kategórií.

Nakupujte skipasy online z pohodlia domova

Každoročne lyžiarske strediská pre svojich návštevníkov pripravujú rôzne novinky a vylepšenia a stredisko PARK SNOW Donovaly nie je ani tento rok výnimkou. Po vzore viacerých stredísk v zahraničí, ale už aj na Slovensku bude od tohtoročnej lyžiarskej sezóny 2018/2019 mať každý návštevník možnosť zakúpiť si lyžiarsky lístok z pohodlia domov ešte pred vycestovaním do strediska. Výhod je viac, okrem ušetreného času, ktorý namiesto státia v rade pred okienkom pokladne môže hneď po spustení lanoviek a vlekov návštevník využiť na lyžovanie, je určite najväčším benefitom online predaja skipasov práve možnosť takto zároveň aj ušetriť.

donovaly skipas

Na Donovaloch lyžujú zadarmo deti až do 8 rokov!

Takmer vo všetkých lyžiarskych strediskách na Slovensku si lyžovačku užívajú deti do 6 rokov v sprievode dospelej osoby s platným lyžiarskym lístkom zadarmo. Túto tradíciu však na Donovaloch tento rok rušíme a pre pobytových hostí, najmä rodiny s deťmi zavádzame možnosť získať bezplatný skipas pre deti až do dovŕšenia 8. roku života! Táto ponuka platí pri kúpe 3- až 7-dňových skipasov, kedy za skipas platia len len rodičia, príp. sprievodné osoby. Hranica 6 rokov pre deti, ktoré nepotrebujú na lyžovačku skipas a lyžujú spolu s rodičom zostáva pri kúpe krátkodobých lyžiarskych lístkov - t.j. všetkých s platnosťou kratšou ako 3 dni. Takisto hranica 6 rokov je uplatňovaná aj pri kúpe celosezónneho skipasu.

donovaly pre deti

 

Lyžuj tak dlho, ako sa Ti páči!

S veľkým úspechom sa v minulej sezóne stretlo nahradenie celodenného skipasu 7-hodinovým lístkom. Okrem 7-hodinového lístka je možné zakúpiť aj ďalšie "hodinové" (3-, 4-hodinové) skipasy s flexibilnou dobou platnosti od prvého použitia na turnikete. Platnosť celodenného lyžiarskeho lístka bola fixná v čase 8:30 - 15:30, resp. od polovice januára do 16:00. Ak klient prišiel do strediska neskôr, za celodenný skipas zaplatili rovnakú cenu. So 7-hodinovým lístkom bude môcť lyžovať napr. od 9:15 do 16:15.

donovaly lyzovanie

Taktiež v minulej sezóne sme zaviedli nepretržitú prevádzku 4-sedačkovej lanovky a vleku P2 na Záhradišti v čase 8:30 - 21:00, čo opäť lyžiari veľmi ocenili. Denné lyžovanie plynulo prechádza do večernej prevádzky. S flexibilnou platnosťou napr. 7-hodinového lístka majú lyžiari možnosť spojiť denné aj večerné lyžovanie, napr. ak začnú lyžovať o 13:45, lyžujú na Záhradišti až do 20:45! Samozrejme, stále je možné si zakúpiť aj lyžiarske lístky len na večerné lyžovanie, ktorých platnosť je už od 16:00 - 21:00.

donovaly lyziari

Ani večer neprástavaj lyžovať

Príďte aj večer na svah Záhradište. Čaká tu na vás lyžovačka pri umelom osvetlení denne od 16.00 - 21.00 hod. K dispozícii je 4-sedačková lanovka Buly Expres, vlek P2 a tri zjazdovky s celkovou dĺžkou 2 km. Po skončení večernej lyžovačky sa môžete vyviesť späť k Yeti baru vlekom P2, kde sa na pokladni nachádza automat na vrátenie zálohy za čipové karty.

nocne lyzovanie donovaly

Pripomíname, že pri vašom dlhodobejšom pobyte na Donovaloch a zakúpení si 5-; 6- a 7-dňového skipasu máte večerné lyžovanie automaticky v cene takéhoto skipasu platného aj na denné lyžovanie. Rovnako zvlášť lístky na večerné lyžovanie si nemusia kupovať ani držitelia našich sezónnych skipasov. A ak vám zostali na bodových lístkoch body z denného lyžovanie, tiež ich môžete použiť aj večer.

Príďte zdolať náš Riderspark

Každý večer sa v ňom preháňajú a upravujú ho ratraky, aby ho naša profesionálna park crew každé ráno znovu perfektne pre vás pripravila. Počas dňa vám do jazdenia hrá hudba z našej Chillout zóny. Prekážky sú rozmiestnené od najľahších až po profi prekážky na spodu parku, takže si každý nájde to svoje a môže napredovať postupnými krokmi. Snowpark je otvorený od prvého dňa sezóny a postupne ho pretvárame do jeho finálnej podoby. Jeho stav sa snažíme udržiavať na najvyššej úrovni počas celej sezóny, takže neváhaj a určite nás príď navštíviť!

riderspark donovaly

Ľadová plocha s voľným vstupom

Máme pre Vás ľadovú plochu priamo pri údolnej stanici lanovky Telemix Nová hoľa. Klzisko je k dispozícii denne od 9:00 až do večerných hodín pri umelom osvetlení. Vstup je ZADARMO.

ladova plocha donovaly

Najväčší detský FUN PARK v strednej Európe

Detský FUNPARK na Donovaloch sa nachádza v časti Mistríky, v najvhodnejšej lokalite pre výučbu lyžovania – a to priamo medzi dvomi lyžiarskymi svahmi Nová hoľa a Záhradište. K 2500 m2 pôvodnej plochy FUN PARK-u Patty Ski pribudlo v decembri 2011 nových skoro 10 000 m2 čím sa zaraďuje spolu s vybavením do popredia detských parkov a je druhým najväčším svojho druhu v Európe. Vo FUN PARKU je k dispozícii 9 posuvných pásov, pomocou ktorých sa deti naučia lyžovať oveľa ľahšie, bez strachu a hlavne zažijú pri tom veľa zábavy. Vo FUN PARKu nechýba ani karusel – kolotoč poháňaný motorom, ktorý je veľkým pomocníkom pri lyžiarskej výučbe. Deti sa učia lyžovať v lyžiarskej škôlke už od 3 rokov a práve pre deti, ktoré začínajú sú posuvné pásy najväčším pomocníkom.

fun park donovaly

Každý deň o 12.00 pozývame všetky deti aj dospelých na jedinečnú „Show na snehu“ s množstvom hier a zábavy a nezabudnuteľnú jazdu v snežnom vláčiku. Tešia sa na vás naši maskoti Dodo, Lulu, Brumík a myšiaci PARK SNOW.

Vyskúšajte nazabudnuteľný let nad Donovalmi

Jedinečný zážitok, pocit odpútania od zeme, neskutočná sloboda, absolútny adrenalín a vznášate sa vzduchom na padákovom klzáku spolu s inštruktorom v tandemovom lete. Letíte vo výške 200 – 500 metrov nad zemou, približne 10 až 15 minút a nepotrebujete disponovať žiadnymi znalosťami v oblasti paraglidingu. Lietať je možné celoročne v závislosti od vhodných poveternostných podmienok a prevádzky lanovky TELEMIX Nová hoľa. Zistite, aké je nádherné nechať sa očariť pohľadom z vtáčej perspektívy.

paragliding donovaly

Psie záprahy na Donovaloch

Chcete sa bez hluku motora prevetrať cez zasnežené Donovaly alebo prírodu Oravy? Čo tak vyskúšať psí záprah? Tento zimný zážitok vám okrem samotnej akcie psích záprahov predvedie ako správne cvičiť a starať sa o plemená čistokrvných sibírskych husky.

psie zaprahy donovaly

Sme tu pre Vás aj v lete

V lete sa Donovaly premenia na oázu pokoja s príjemným prostredím pre relax, ale aj aktívny odpočinok pri turistike alebo cykloturistike v nádhernom prostredí národných parkov Nízke Tatry a Veľká Fatra.

leto na donovaloch

Nechajte sa teda zlákať a dajte svojim snom voľnosť v každom ročnom období.

 

PARK SNOW Donovaly

Pod Magurou 801, 97639 Donovaly

048 419 98 81

0908 23 72 72

info@parkshow.sk

www.parkshow.sk

Sledujte nás aj na Facebooku.