hľadať

Zaujalo nás


viac  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Začni deň s úsmevom. Káva od JanaOro

dátum pridania: 27.09.21-08:31

Radi si vychutnáte skutočne dobrú čerstvú a voňavú kávu, ktorá vás povzbudí na tele aj na duši? A ochutnali ste už pravú taliansku Oro Caffé?


O tejto výnimočnej káve z tradičnej talianskej pražiarne nám porozprávala Jana Dubajová, ktorá sa už niekoľko rokov zaoberá dovozom a predajom talianskej kávy Oro Caffé, kávovarov a všetkého potrebného pre správneho kávičkára.

janaoro - spolahlivy dodavatel kavy pre Vas topolcany
 

Podľa štatistík Slováci vypijú až trikrát viac kávy ako čaju a dve tretiny pijú kávu aj ráno aj poobede. Ako u vás „prepukla“ láska k tomuto nápoju?
Súhrou niekoľkých náhod. Bývali sme v talianskom meste Udine, kde sídli spoločnosť Oro Caffé. Môj partner vyrastal s obchodným riaditeľom tejto firmy. Keď sme sa plánovali presťahovať na Slovensko, tlmočila som niekoľko obchodných stretnutí s potenciálnymi distribútormi Oro Caffé na Slovensko. A niekde vtedy ma očarili šikovné kapsulove kávovary, najmä to, že taký malý stroj vie urobiť fakt dobrú kávu. Nepamätám si presne na ten podnet, no rozhodla som sa pre dovoz a predaj kapsulových kávovarov a napeňovačov na mlieko. Písal sa november 2011... a začalo moje kávové dobrodružstvo. Vznikla moja firma Janaoro, neskôr som rozšírila ponuku aj o zrnkovú kávu, oslovila som prevádzky, začala organizovať školenia, najskôr priamo v pražiarni a ostatných 6 rokov u nás na Slovensku, pridal sa k tomu aj servis. Môžem povedať, že moja práca ma baví, vdaka nej som spoznala veľa úžasných ľudí a často sa tým aj chválim, že spolupracujem so super ľudmi. :)


Tak to je výborné, vy vlastne ráno vstanete, urobíte si kávu a máte pred sebou váš „pracovný nástroj“.
Nejako tak. Káva pre mňa znamená hlavne pohodu a dobrú náladu, takže aby som bola vždy dobre naladená, pijem ju niekoľkokrát denne a najradšej mám talianske espresso a ristretto. :)

kava orro caffe distributor zapadne slovensko janaoro
Ako chutí káva značky Oro Caffé?
Výborne! Oro caffé pijem už roky a stále ma jej chuť baví. Pre mňa je výnimočná nielen pre jej chuť, ale aj pre ľudí, ktorí sa na jej výrobe podieľajú a s ktorými spolupracujem.


Aké produkty a služby u vás kávičkári nájdu?
Ponúkame zrnkovú a mletú kávu, kapsule, horúcu čokoládu, čaje, profesionálne a kapsulové kávovary, doplnkový tovar do prevádzok. K tomu samozrejme servis kávovarov, ako aj prenájom kávovarov a keď to bude opäť možné, aj obľúbené kávové školenia.

kavove kapsule a kavovary na kapsule janaoro
Niekde som čítala, že keď je človek ochotný "obetovať" svoje peniaze na drahú whisky, nech si ju pije ako chce, hoci aj s vodou alebo kolou. Ako je to s pitím kávy, odporúčate dodržiavať nejaké pravidlá, aby mal človek ten správny zážitok alebo nech ju každý pije, ako mu chutí?
Na oplátku by som povedala, že ak si kúpim ferrari, bola by škoda s ním jazdiť po poľných cestách, čo poviete? :) Sú rôzne druhy káv a rôzne spôsoby jej prípravy. Určite odporúčam nechať si poradiť u predávajúceho, ako si najlepšie vychutnať konkrétnu kávu. Samozrejme najdôležitejšie je, aby vám chutila!


Ak si chceme vychutnať skvelú kávu, potrebujeme kvalitný kávovar. Ako si vybrať z množstva ponúk?

Vyberajte podľa toho, koľko káv asi denne urobíte a tiež aký servis daný kávovar vyžaduje. U nás ponúkame pre fanúšikov kapsulových a podových káv (=porciovaná káva pripravená z praženej, mletej kávy s presne odmeranou gramážou) kapsulové kávovary INO z dielne Oro caffè a kávovary na kapsule a pody od známeho talianskeho výrobcu domácich spotrebičov Capitani. Sú šikovné, nezaberú veľa miesta, ľahko sa obsluhujú a vykúzlia skutočne výbornú kávu.

janaoro ako vybrat spravny kavovar


Kávovar by sme mali, už len „maličkosť“ - akú kávu vybrať...
Podľa osobných preferencií a chuťových pohárikov každého z nás. Záleží tiež akú kávu pijete, či obľubujete väčšiu, cappuccino alebo talianske espresso. Keď ste už investovali do kávovaru, uprednostniť výber kvalitnej kávy v špecializovaných predajniach,  kaviarniach či pražiarniach, pred reťazcami. Ak niekto preferuje talianske espresso, odporúčam zmesi Arabík a Robusty, pri kávových pochúťkach ako cappuccino, či latte macchiatto by som odporúčala zmesi Arabík, no a pre výberové kávy jednoznačne alternatívnu prípravu kávy. Dnes máme na výber a za tie roky som degustovala veľmi veľa výborných káv a jednou z nich je určite Oro caffè.

oro caffe topolcany dodavatel degustacie a prednasky o kave


Dá sa podľa vás dosiahnuť, aby domáca káva z kávovaru chutila rovnako ako v kaviarni?
Chuťovo určite áno, treba dbať na to, aby bol kávovar čistý, ak je na znkovú kávu, tak správne nastavený, dbať na vodu, najlepšie bezchlorovú a s upravenou tvrdosťou a na samotný výber kávy. Nuž, a potom už treba len dobrú spoločnosť, pretože hoci originál kaviarenskú atmosféru doma ťažko dosiahneme, pri káve sa najlepšie rozpráva, ak nie je možné fyzicky, tak aspoň virtuálne. :)

dodavatel kavy nitriansky kraj oro caffe janaoro


Na záver ešte jedna otázka na vás ako dlhoročnú skúsenú baristku: existuje nejaký vyslovený „hriech“ pri príprave alebo pití kávy?

Osobne pokladám za najväčší hriech kávu vôbec nepiť. Všetky ostatné hriechy sú odpustené. :)

Jana Dubajová - JANAORO

Družstevná 113/11, 956 11 Ludanice

www.janaoro.com

+421 914 120 190

 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!